W 2021 r. zintensyfikowano działania na rzecz budowania wśród pracowników świadomości o znaczeniu kwestii związanych z ESG, w tym ochroną środowiska. Prowadzono szkolenia i spotkania z zewnętrznymi ekspertami, w których udział brali pracownicy i kadra kierownicza, w tym członkowie zarządu.
Do połowy 2022 r. Grupa Unibep planuje zakończyć proces identyfikacji ryzyk i szans klimatycznych w perspektywie czasowej zgodnie z metodologią TCFD. Niemniej już teraz, w ramach obecnie funkcjonującego systemu zarządzania ryzkiem, Grupa identyfikuje ryzyka środowiskowe, w tym klimatyczne.
Wpływ na klimat jest oceniany dla każdej realizowanej inwestycji, jako jeden ze zidentyfikowanych aspektów środowiskowych.
Grupa dostrzega również szanse biznesowe, wynikające ze zmian klimatycznych, stąd jednym z obszarów działalności jest budownictwo modułowe drewniane, a od niedawna również segment energetyczno-przemysłowy.
Grupa Unibep chce intensywnie włączyć się w transformację w kierunku krajowej gospodarki zero- i niskoemisyjnej.
Grupa Unibep na bieżąco monitoruje kluczowe aspekty środowiskowe w kontekście swojej działalności, m.in. zużycie wody, odprowadzenie ścieków, zużycie energii elektrycznej i cieplnej, zużycie paliw, ubytki czynników chłodniczych, zużycie kluczowych surowców i materiałów, ilości wytwarzanych i przetwarzanych odpadów. Monitorowanie odbywa się zgodnie z obowiązującymi procedurami, w tym: Identyfikacją i oceną aspektów środowiskowych oraz Działaniami operacyjnymi Ochrony Środowiska i ich monitorowaniem (od etapu projektowania, przez przygotowanie inwestycji, realizację i zamknięcie projektu). Prowadzony jest monitoring ilościowo-jakościowy (przeglądy środowiskowe, audyty wewnętrzne) każdej działalności.
Grupa wdraża działania ograniczające jej negatywny wpływ na środowisko.