Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Priorytetyzacja inwestycji w energooszczędne i zrównoważone budownictwo

wskaźnik własny
103-1
103-2
103-3
Wierzymy, że nasze budownictwo i technologie, które proponujemy są przyszłością branży. Chcemy konstruować i oferować klientom budynki ekologiczne, pasywne oraz zero-energetyczne, spełniające wyśrubowane normy pod względem zużycia energii.
W 2021 r. Unibep S.A. ukończyła realizację warszawskiej inwestycji SOHO, która otrzymała certyfikat BREEAM, wskazujący na wykonanie projektu w zrównoważonym i ekologicznym budownictwie. Obecnie trwa realizacja inwestycji przy ul. Iwickiej, dla której również pozyskiwany będzie certyfikat BREEAM.

W ramach Unibep S.A. został powołany segment budownictwa energetyczno-przemysłowego,

by stworzyć ofertę modernizacji energetycznej na skalę przemysłową z wykorzystaniem doświadczenia praktycznego wszystkich branż Grupy.

W 2020 roku spółka Unihouse startowała w ramowym konkursie na budowę mieszkań w Szwecji- Kombohus. Konkurs organizowało stowarzyszenie spółek komunalnych Sveriges Allmännytta. Do finału programu budowy dla szwedzkich spółek gminnych standardowych budynków mieszkalnych w technologii modułowej „Allmänyttans Kombohus” zakwalifikowały się trzy firmy, dwie szwedzkie i jedna zagraniczna (Unihouse S.A.).

W konkursie oceniane były trzy zagadnienia: czas dostawy, wielkość śladu węglowego i zapotrzebowanie na energię. W kategorii czas dostawy i zapotrzebowanie na energię Unihouse S.A. zdobył pierwsze miejsce, w śladzie węglowym drugie. Program będzie realizowany w latach 2020-2026. W ramach Programu zrealizowanych zostanie ok. 25 000 mieszkań na terenie całej Szwecji.

W 2021 r. zainstalowano panele fotowoltaiczne, które zasilają część fabryki domów modułowych oraz jedno z biur. Oferowane przez Unihouse S.A. budynki o konstrukcji drewnianej wpisują się w trend zrównoważonego i energooszczędnego budownictwa. Część budynków oddanych do użytku w 2021 r. była wyposażona w instalacje fotowoltaiczne.

Unidevelopment S.A., przy realizacji budownictwa ekologicznego, stawia sobie następujące cele:

ograniczenie ilości odpadów,
ochrona zdrowia mieszkańców,
obniżenie miesięcznych kosztów utrzymania mieszkania, dzięki niskiemu zużyciu energii i wody,
wyższa wartość rynkowa nieruchomości.