Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Kalendarium

Styczeń
 • 2 stycznia 2021 r. nastąpiły zmiany w zarządach Unibep SA oraz Unihouse i Unidevelopment SA. Nowym członkiem zarządu Unibep SA został Adam Poliński, a zarząd Unibep SA jest czteroosobowy.
 • Nowym prezesem zarządu Unihouse SA został Marcin Gołębiewski, wiceprezesem Sławomir Kiszycki, zaś członkiem zarządu Roman Jakubowski. Zarząd Unihouse SA jest trzyosobowy.
  Od nowego roku nowym wiceprezesem Unidevelopment SA została Ewa Przeździecka. Zarząd Unidevelopment jest czteroosobowy.
 • 14 stycznia 2021 r. Unibep SA i spółka zależna Unidevelopment SA podpisały umowę na realizację etapu 3B inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Coopera w Warszawie.
 • 29 stycznia 2021 r. konsorcjum firm: Unibep S.A. (Lider Konsorcjum), Budrex Sp. z o.o. (Partner Konsorcjum) oraz Value Engineering Sp. z o. o (Partner Konsorcjum) podpisało umowę na realizację inwestycji drogowej pn. „Projekt i budowa drogi S19 na odcinku Ploski – Haćki”. Zamawiającym jest Skarb Państwa – GDDKiA Oddział w Białymstoku. Wartość kontraktu to ok. 248,3 mln zł netto.
Luty
 • 2 lutego 2021 r. Unihouse SA podpisała umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. „Signaturhagen” w Kongsberg w Norwegii. To kolejna duża umowa na najważniejszym rynku dla Unihouse SA.
 • 2 lutego 2021 r. GDDKiA Oddział w Białymstoku dokonała wyboru jako najkorzystniejszej oferty złożonej przez konsorcjum, w skład którego wchodzą: PORR S.A. (Lider Konsorcjum) oraz Unibep S.A. (Partner Konsorcjum) w postępowaniu na realizację inwestycji pod nazwą: „Projekt i budowa drogi S19 na odcinku Krynice (od istniejącej DK65) – Dobrzyniewo (bez węzła) – Białystok Zachód (z węzłem). Cena oferty złożonej przez Konsorcjum wynosiła ok. 329,8 mln zł netto. Umowa na ww. inwestycję została podpisana 19 maja 2021 r.
Marzec
 • 1 marca 2021 r. Unihouse SA podpisała umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. „Bjertnes” w miejscowości Nittedal koło Oslo w Norwegii. To duży kontrakt – trzy budynki, w których znajdzie się z 66 mieszkań.
 • 72,2 mln zł – taka jest wartość kontraktu podpisanego 1 marca 2021 r. Dla Matexi Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Unibep SA zbuduje 17-kondygnacyjny budynek, w którym znajdą się 232 lokale mieszkalne, 3 lokale usługowe, 1 lokal biurowy oraz 142 stanowiska parkingowe w garażu podziemnym. Inwestycja zlokalizowana przy ul. Grzybowskiej w Warszawie.
 • 3 marca 2021 r. przedstawiciele Polskich Domów Drewnianych oraz generalnego wykonawcy Unihouse SA symbolicznie wbili szpadel na inwestycji w Choroszczy przy ul. Rybackiej. Powstało tam 10 budynków dwukondygnacyjnych w zabudowie jednorodzinnej bliźniaczej oraz jeden budynek usługowy, również dwukondygnacyjny.
 • Spółka zależna od Unidevelopment SA 15 marca 2021 r. zakupiła dwie działki w dzielnicy Peicki-Migowo w Gdańsku. Nieruchomość zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne związane z inwestycją deweloperską w ramach której przewidziane jest zrealizowanie 290 lokali mieszkalnych.
 • 19 marca 2021 r. Unibep SA zawarła umowę na realizację inwestycji przy ulicy Brneńskiej w Poznaniu. Zamawiającym jest Vantage Development S.A. z siedzibą we Wrocławiu.
Kwiecień
 • 9 kwietnia 2021 r. Unibep SA podpisał kolejną umowę dotyczącą rynku poznańskiego. Tym razem dla spółki „Duże Naramowice – Projekt Echo – 111 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” spółka komandytowo – akcyjna z siedzibą w Kielcach, należąca do grupy kapitałowej Echo Investment Unibep SA zrealizuje inwestycję mieszkaniową położoną przy ulicy Sielawy w Poznaniu.
 • „Marie Michelets Veg 9” – taką nazwę nosi projekt budowlany w technologii modułowej, który jest realizowany w Trondheim w Norwegii. Umowa została podpisana przez Unihouse SA w dniu 23 kwietnia 2021 r.
Maj
 • 11 maja 2021 r. miało miejsce zawieszenie wiechy na budynku I etapu Famy Jeżyce. Fama Jeżyce to projekt realizowany przez Monday Development, poznańskiego dewelopera będącego częścią Grupy Unidevelopment. Docelowo cały kompleks mieszkaniowy liczyć ma 2,5 tysiąca mieszkań. W ramach I etapu inwestycji powstają dwa siedmiopiętrowe budynki, a w nich łącznie 251 mieszkań oraz 11 lokali handlowo-usługowych.
 • 19 maja 2021 r. Unibep SA podpisała umowę na realizację II etapu prestiżowej inwestycji mieszkaniowej pn. „Wola Gabriela” przy ulicy Jana Kazimierza/Karlińskiego w Warszawie. Zamawiającym jest SOKRATESA DEVELOPMENT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
 • 28 maja 2021 roku konsorcjum firm w składzie Unibep PPP Sp. z o.o. (Lider Konsorcjum) oraz Unibep S.A. (Partner Konsorcjum) zawarło umowę z Gminą Małkinia Górna (Partner Publiczny) na realizację zadania pn. „Budowa mieszkań komunalnych w Gminie Małkinia Górna w formule partnerstwa publiczno – prywatnego”. To pierwsza tego typu umowa – na budowę mieszkań komunalnych. Według kontraktu konsorcjum zaprojektuje i wykona w technologii modułowej budynek komunalny składający się z 44 lokali mieszkalnych na nieruchomości zlokalizowanej w miejscowości Małkinia Górna, a następnie świadczyć będzie usługi utrzymania dla inwestycji.
Czerwiec
 • umowę na realizację w charakterze podwykonawcy robót budowlanych polegających na budowie budynku Muzeum Wojska Polskiego w Ossowie w stanie surowym otwartym. Umowa została zawarta z AMW SINEVIA sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim, będącą generalnym wykonawcą, dla której inwestorem jest Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
 • 30 czerwca 2021 r. Unibep SA zawarła umowę na realizację II etapu inwestycji mieszkaniowej pn. „Viva Piast” zlokalizowanej przy ulicy Powstańców w dzielnicy Nowa Huta w Krakowie. Inwestorem jest VICTORIA DOM S.A. z siedzibą w Warszawie.
Lipiec
 • 2 lipca 2021 r. Unihouse SA powzięła informację o podpisaniu z dniem 29 czerwca 2021 r. przez Torgata 2 Sarpsborg AS z siedzibą w Jessheim w Norwegii umowy na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. „Torggata 4” w Sarpsborg w Norwegii.
 • 8 lipca 2021 r. – po dziewięciu miesiącach od rozpoczęcia budowy – nad osiedlem Viva Piast, powstającym przy ul. Piasta Kołodzieja w krakowskich Mistrzejowicach, zawisła symboliczna wiecha. Oznacza to, że zakończono prace konstrukcyjne, a budynki osiągnęły swoją docelową wysokość.
 • 14 lipca 2021 r. nad osiedlem powstającym przy ul. Kusocińskiego 115 i 117 w Łodzi zawisła symboliczna wiecha. Od wbicia pierwszej łopaty do zakończenia prac konstrukcyjnych minęło niespełna dziesięć miesięcy.
 • 15 lipca 2021 r. miała miejsce uroczystość zawieszenia wiechy na drugim etapie inwestycji powstającym przy ul. Warszawski Świt na warszawskim Targówku.
 • 21 lipca 2021 r. Unibep SA zawarła umowę na realizację inwestycji mieszkaniowej pn. „Osiedle Ursus Factory 6/7” przy ulicy E. Habicha w Warszawie. Zamawiającym jest VICTORIA DOM S.A. z siedzibą w Warszawie.
Sierpień
 • 11 sierpnia 2021 r. Unibep SA podpisała umowę na rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej przy ulicy Kalicińskiego w Białymstoku. Zamawiającym jest „Biawar Produkcja” Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku.
 • 18 sierpnia 2021 r. w hali produkcyjnej Fabryki Domów Modułowych Unihouse SA w Bielsku Podlaskim miała miejsce polska premiera nowego dzieła prof. Leona Tarasewicza, jednego z najsłynniejszych współczesnych malarzy. Było ono wystawiane w Pawilonie Polskim w czasie Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju. Obraz ma rozmiary: 13,5 na 3,4 metra, co daje w sumie niemal 46 mkw. powierzchni. To największe dzieło profesora Tarasewicza, które kiedykolwiek namalował na płótnie. Od początku sierpnia – przez niemal dwa tygodnie – mistrz z Walił spędzał w hali Unihouse kilka godzin, realizując swoją wizję dzieła.
 • 20 sierpnia 2021 r. Unihouse SA powzięła informację o podpisaniu z dniem 19 sierpnia 2021 r. przez konsorcjum ARGE Kernen Beinsteiner Straße składające się z firm AH Aktiv-Haus GmbH z siedzibą w Stuttgarcie oraz WOLFF & MÜLLER Hoch- und Industrie-bau GmbH & Co. KG Zweigniederlassung Modulares Wohnen z siedzibą w Stuttgarcie umowy na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. „Kernen” w Kernen w Niemczech.
Wrzesień
 • 9 września 2021 r. Unibep SA zawarł umowę z Postęp Property Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, należąca do YIT DEVELOPMENT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, na realizację inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Postępu w Warszawie.
 • 9 września, w niecały rok od rozpoczęcia budowy, na osiedlu Rezydencja Iwicka zawisła symboliczna wiecha. Oznacza to, że zakończono prace konstrukcyjne, a budynki osiągnęły swoją docelową wysokość.
 • 24 września 2021 r. miało miejsce uroczyste otwarcie największego i najnowocześniejszego centrum logistycznego w mleczarstwie, którego inwestorem była Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. Generalnym wykonawcą inwestycji była Unibep SA.
 • 30 września 2021 r. miało miejsce zawieszenie wiechy na inwestycji pod nazwą Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego (część Centrum Nauki Kopernik) w Warszawie.
Październik
 • Od 18 do 25 października 2021 r. Unibep SA był partnerem 70-lecia Wydziału Budownictwa i Nauki o Środowisku Politechniki Białostockiej. W ramach obchodów odbyły się m.in. 52. Konferencja Naukowa Inżynieria Przedsięwzięć Budowlanych, specjalne spotkania ze studentami oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze inwestycje zrealizowane w Polsce północno-wschodniej.
 • 26 października 2021 r. inwestycja Węzeł Porosły koło Białegostoku, zbudowana przez Oddział Infrastruktury Unibep SA, została laureatem konkursu „Budowa Roku 2019-2020 w regionie północno-wschodnim”. Budowa Węzła drogowego w Porosłach wygrała w kategorii „Obiekty infrastruktury komunikacyjnej o długości dróg głównych od 5 km”.
 • 29 października 2021 r. Unibep SA podpisała umowę na realizację II etapu inwestycji mieszkaniowej pn. „SOHO” przy ulicy Żupniczej w Warszawie. Zamawiającym jest Yawa Sp. z o.o. 4 Sp. k. z siedzibą w Warszawie, spółka należąca do Yareal Polska Sp. z o.o.
Listopad
 • 5 listopada 2021 r. na inwestycji Smartti Mokotów w Warszawie miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego.
 • 19 listopada 2021 r. Unihouse SA zawarła umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. „Finnsta” w Bro Kommun k. Sztokholmu w Szwecji. Zamawiającym jest Markarydsbostader AB z siedzibą w Sztokholmie, podmiot należący do Hembla AB z siedzibą w Sztokholmie.
 • 26 listopada 2021 r. Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy dokonała wyboru jako najkorzystniejszej oferty złożonej przez Unibep SA na realizację inwestycji pod nazwą: „Budowa kampusu Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy wraz z infrastrukturą wewnętrzną i zewnętrzną przy ulicy Chodkiewicza 9 – 11 w Bydgoszczy”. Podpisanie umowy miało miejsce 24 stycznia 2022 r.
Grudzień
 • 1 grudnia 2021 r. na inwestycji Przystanek Targówek przy Kuflewskiej 6 miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego. Jest to pierwsza budowa realizowana dla inwestora RSM PRAGA – spółdzielni funkcjonującej na rynku już 50 lat i zarządzającej blisko 215 budynkami.
 • 14 grudnia 2021 r. spółka z Grupy Unidevelopment podpisała pakiet umów przedwstępnych dotyczących nabycia nieruchomości położonych w Gdyni w dzielnicy Chylonia.
  Blisko 42 mln zł brutto – taka jest wartość kontraktu podpisanego 14 grudnia 2021 r. przez Energetykę Cieszyńska Sp. z o.o. z Unibep SA. Umowa dotyczy dostosowania źródła ciepła w Energetyce Cieszyńskiej do obowiązujących przepisów ochrony środowiska. To pierwsza umowa Unibep SA w segmencie budownictwa energetycznego.
 • 16 grudnia 2021 r. spółka należąca do Grupy Unidevelopment podpisała umowę ze spółką akcyjną z siedzibą w Częstochowie umowę przedwstępną dotyczącą nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiących zabudowania dawnego „Starego Browaru”, położonych w Częstochowie w rejonie ulicy Ogrodowej.
 • 17 grudnia 2021 r. Unibep SA otrzymała od Pełnomocnika Komendanta Głównego Straży Granicznej ds. przygotowania i realizacji zabezpieczenia granicy państwowej informację o wyborze oferty złożonej przez konsorcjum, w skład którego wchodzą: Unibep S.A. [Lider Konsorcjum] oraz spółka zależna Budrex sp. z o.o. [Partner Konsorcjum] na realizację 3 i 4 części zadania pn. „Budowa zabezpieczenia granicy państwowej”. Zamawiającym jest Skarb Państwa – Komendant Główny Straży Granicznej z siedzibą w Warszawie. Oferta dotyczy realizacji prac polegających na zaprojektowaniu i wybudowaniu bariery fizycznej na granicy polsko – białoruskiej przebiegającej na terenie województwa podlaskiego, na dwóch odcinkach o łącznej długości 80,7 km. Umowa została zawarta 4 stycznia 2022 r.
 • 20 grudnia 2021 r. Unibep SA zawarła pierwszą umowę wykonawczą w ramach szwedzkiego programu budowy mieszkań „Allmänyttans Kombohus” na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. „Skattegården” w miejscowości Linköping w Szwecji. Zamawiającym jest spółka gminna AB Stångåstaden z siedzibą w Linköping w Szwecji.